Aqua Dragons Volcano - Rudí Vodní dráčci v sopečném akváriu s LED osvětlením

pro kluky i holky, 6+ let, Aqua Dragons
MOC (vč.DPH): 749,00 
619,01  (bez DPH)
W6102
Skladem
Přihlásit se...

Pro objednání je nutné být přihlášen.

Do oblíbených

Objevte kouzlo červených vodních dráčků! Sopečné akvárium s živými korýši druhu Artemia Salina (žábronožka solná) s unikátním krmivem, které dráčky zbarví do červena. LED osvětlení akvária a mechanické blikání vulkanické aktivity je spolu s rudými dráčky opravdu působivé.

Co nebo kdo to vlastně jsou vodní dráčci? Jsou to drobní korýši s velmi zajímavou historií a ještě zajímavějším způsobem života. Pomocí chovné sady s akváriem oživíte tato stvoření vysypáním suchých vajíček přímo do vody. Vodní dráčci, jak jim říkáme, mají 3 oči, dlouhý ocas a monstrózní tělo s četnými končetinami. Tento druh korýše je svým životním cyklem podobný listonohům, jejichž vajíčka dokáži hibernovat v suchém stavu i mnoho let a následně po ponoření do vody opět ožít. Vodní dráčci se začnou líhnout už za 2-3 dny po vhození vajíček do vody, pouhým okem jsou vidět od třetího dne a následně rostou téměř před očima. V prvních dnech dokáží zdvojnásobit svou velikost během 24hod.

Akvárium vodních dráčků je experiment pro děti od 6ti let, které zajímá biologie a zajímavé živočišné druhy. Použití je velmi jednoduché a péče je minimální. Vodní dráčci dorostou do velikosti 1-1,5cm a délka jejich života může v přírodě dosáhnout až 6 měsíců (v podmínkách tohoto akvária řádově několik týdnů).

Rudé zbarvení vodních dráčků je způsobeno zvláštní přísadou v krmivu. Mořská řasa Haematococcus pluvialis obsahuje červený pigment nazývaný astaxanthin. Když „dráčci” v přírodě konzumují tuto řasu, tak se jejich průhledné tělo zbarví do červena.

Sada obsahuje:
akvárium s LED osvětlením a mechanickým blikáním (25 x 16 x 13cm)
sáček s vajíčky
sáček s krmením
lžička pro podávání krmení
vzduchovací pipeta
návod

Baterie 2x AA 1,5V (nejsou součástí)

Potřebovat budete balenou pramenitou vodu a akvárium vyžaduje péči alespoň jednou za dva dny (krmení a provzdušňování).

Obecné instrukce k použití produktu...

KS/karton:
6
Vhodné pro:
pro kluky i holky
Věk dítěte:
6+ let
Značka:
Aqua Dragons
EAN:
8437015413044